Προς υπευθυνους και ανευθυνους.......... - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 6 of 24 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 348
    Senior Member
    Originally posted by krino
    Originally posted by Remedy
    κρινο
    ειπα \"αλλοι\" οχι \"οι αλλοι\"
    δεν ηταν τυχαια επιλογη. αυτο σημαινει \"καποιοι αλλοι\" και δεν σημαινει \"ολοι οι αλλοι\"
    αυτο σημαινει οτι αν απευθυνεται σε καποιον συγκεκριμενα ο ομπ, για παραδειγμα σε μενα η στην ιβερις,πιθανοτατα δεν ολιγωρουσαμε που δεν τον σιγονταραμε στο βρισιμο της κατερινακι περισυ, αλλα ανηκαμε στους \"αλλους\" που ειχαν την αποψη οτι δεν χρειαζεται τοση επιθεση σε καποιον ασθενη που ειπε την λαθεμενη του αποψη....

οποτε αναφερεσαι για σενα και την iberis.
    Κατανοητο.
    Θα μπορουσε καποιος να βαλει μεσα και αλλα 20 ατομα...

oui?
    αναφερομαι σε μενα και ΠΙΘΑΝΑ σε πολλους αλλους ακομα, που ομως δεν ξερω ποιοι ειναι.αλλα ΥΠΑΡΧΟΥΝ! (the others)

Senior Member
    Originally posted by iberis

εχμ..με λίγα λόγια υποτιμάς την νοημοσύνη μου... οκ. Μήπως με πληρώνουν κιόλας? Άσε που στην προκειμένη περίπτωση δεν νομίζω ότι ο Πετράν έχει ανάγκη την μεροληψία κάποιου, δεν τον έχω δει να ζητάει κανενός την βοήθεια, ό,τι θέλει να πει φαίνεται να το λέει με όποιες συνέπειες μπορεί να έχει αυτό για τον ίδιο.
    Τι σχεση εχει η μεροληπτικη σταση με τη νοημοσυνη? Α, εννοεις οτι δεν αντιλαμβανεσαι οτι μεροληπτεις? Ε, αυτο παει πακετο, δεν εχει σχεση. Μεροπηπτουμε γιατι δε μας συμφερει να δουμε καποια πραγματα που κατα βαθος ξερουμε ποια ειναι.

Originally posted by oboro
    Από όλους εσάς που σας έχει φλομώσει ο πετράν στις προσβολές ζητώ συγνώμη που δεν έσπευσα να σας \"σώσω\"!!
    Εχμ... μπλέκεις σε καυγάδες, βρίζεσαι και περιμένεις.. τι?
    Μα δεν περιμενω κατι απο εσενα. Δεν χρειαζεται να εχω απαιτησεις απο καποιον, για να με ενοχλει που κρατα μεροληπτικη σταση. Θεωρω στοιχειωδες το να μη βλεπουμε μονο ο,τι μας συμφερει! Αλλο το ποσο στοιχειωδες ειναι εδω μεσα.

σε ποιό βιβλίο το γράφει αυτό?:) Και τι είναι επιλεκτική θεώρηση?Η δική σου ερμηνεία στα δικά μου λεγόμενα?
    Μπα, θες και βιβλιο τωρα :P

Οχι εγω προτιμω τη συνολικη εικονα. Ισως για αυτο εχω αλλεργια στην επιλεκτικη θεωρηση, ευαισθησια κλπ. (παλι για το φορουμ μιλαω)

Αλλά αληθινή!Βγαλμένη από τη ζωή. Όταν έχεις τρεξίματα, δουλειές, σπουδές και πολλά άλλα...τι να πεις? Ότι κάθομαι και ασχολούμαι με το πότε θα αβαντάρω κάποιον και πότε θα βρίσω τον άλλον?Το ξαναλέω και τώρα:Άλλη δουλειά δεν είχα!:P
    Και ομως, παλι εγραψες ο,τι εγραψες και περι ηθικης μπηχτες επεταξες... Για αυτο ειχες τον χρονο. Οπως εχεις και για τουτο. Κοινως, ελα ρε τωρα...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Originally posted by keep_walking
    Ναι η κατερινα εκφρασε αποψη...κανεις δεν ειναι τελειος αν μιλατε για περσι που ελεγε για φαρμακευτικες αγωγες.Αλλωστε υπαρχουν πολλοι ενθερμοι υποστηρικτες κατα των φαρμακων εδω και κανενας φυσικα δεν τα γουσταρει.
    Τωρα η τελευταια επιθεση της και αποχαιρετιστηριο ηταν WOW τι να πω , δεν ειχα τσακωθει ουτε λογομαχησει ποτε , δεν καταλαβα ουτε απο που ηρθε και με ποια λογικη , την ωρα που ημουνα νταουνιασμενος.

κι επειδή εσύ ήθελες / θέλεις να γίνεις σκια αυτή έχει το δικαίωμα να μιλάει έτσι ?
    ε, δεν της δώσανε τη σωστή αγωγή!

προς κατερινάκι :
    και μην τον παίρνεις έτσι κοπελιά, γιατί βρήκες. πάρ΄το αλλιώς που και πάλι βρήκες, αλλά ας πρόσεχες.
    http://www.mazi.org.gr/

Banned

Ε... Με βαση το ποσο εχω ωφεληθει, θα ειμαι ευχαριστημενος που ο καθε πετραν εχει σιωπηλους υποστηρικτες και κοπριζει ανενοχλητος? Αν σε καθε μελος που επιτιθεται και ξεκινα η συνεισφερει σε καυγαδες αντιστοιχουν αλλα 4-5, ισως τα ιδια, που τον υποστηριζουν, και αλλα 4-5 που σιωπηλα κανουν το ιδιο, ισως το προβλημα αυτου του φορουμ ειναι ακριβως η αυτορρυθμιση η μαλλον αυτοδιευκολυνση... Και οχι η διαχειριση που λειπει.
    για να το ληξουμε με το πετραν,
    το προβλημα του ειναι οτι μπορει να κανει χιλια καλα,
    και κανει καμποσα (οσα ειναι) πολυ ασχημα κακα,
    που ανατρεπουν οτι προσπαθει να χτιζει βοηθωντας.

Γιατι ασχετος δεν ειναι, εχει φαει χρονια στα εδρανα για να γραφει τα οσα γραφει.
    Τι να το κανεις ομως οταν δυσκολευεται να δει αυτο που ενας απομονωμενος ψαρας θα το επιανε με την μια?

Εκει δεν εχεις κατι να πεις....
    ετσι ειναι ο τυπος, αμα πει την χοντρη πατατα, του την λες και ληγει η υποθεση.
    Κανεις δεν θα αλλαξει σε κατι, ουτε εγω θα γινω πιο χοντροπετσος ουτε ο πετραν πιο ευαισθητος για να συναντηθουμε σωνει και καλα....
    Μην σωσουμε δηλαδη....
    Ειμαι ωραια εκει που ειμαι, ειναι ωραια εκει που ειναι και τελος.

Το επομενο στορυ που θα σκασει,
    απο τωρα το διαβαζω σαν να εχει ηδη γραφτει.
    Τα βρισιδια πια ειναι τοσο κλισε,
    που πλεον πρεπει να βρω συντομογραφιες.
    Χανεις ενεργεια πια να τα γραφεις ολο αυτο το συρφετο....

Οποτε θα λεω στο πετραν,
    πετραν το 8
    απνταει αυτος, παρε ενα 13...
    22 ρε για να μαθεις.

προσαρμοσουυυυυυυυ που λεει και ο λαζοπουλος...

Senior Member
    η τελευταια της επιθεση ηταν ΑΛΛΟ και φρικαραμε ολοι . αυτο δεν σημαινει οτι θα βρουμε ευκαιρια να τα κανουμε ολα ισωμα και να λεμε\"καλα σας τα λεγα εγω, επρεπε νατην βριζαμε απο περισυ κι εσεις κωφευατε\"
    αυτο μας ελειπε ν αρχισουμε το προληπτικο βρισιμο..
    Δεν ηταν αλλο. Απλως σας τραβηξε επιτελους την προσοχη, και ηταν πλεον ανεφικτο να κανετε τα στραβα ματια οπως πριν! Εξαναγκαστηκατε σε μια αξιολογηση του τι ειδους ατομο μπορει να γραφει τετοια πραγματα. Τα τερατωδη λογια της λειτουργησαν σαν ερεθισμα που περασε το κατωφλι της μεροληψιας με αλλα λογια. Και γινατε ολοι πεφτοσυννεφακηδες. Παρ\' ολα αυτα δεν λειτουργησε σαν εναυσμα για αναδρομη σε συμπεριφορες του παρελθοντος.

Δεν ηταν αλλο λοιπον. Ουτε ειναι απαραιτητο να τους παιρνουμε ολους χαμπαρι στο τελος-τελος.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.

Senior Member
    η τελευταια της επιθεση ηταν ΑΛΛΟ και φρικαραμε ολοι . αυτο δεν σημαινει οτι θα βρουμε ευκαιρια να τα κανουμε ολα ισωμα και να λεμε\"καλα σας τα λεγα εγω, επρεπε νατην βριζαμε απο περισυ κι εσεις κωφευατε\"

παρολα αυτα ηταν γνωμη της,
    το λαθος της για μενα ειναι οτι δεν την υπερασπιστηκε,
    ασχετως αν την ενδιαφερε να κανει κατι τετοιο.
    οχι, δεν ειπε καποια γνωμη στον κιπ, ειπε ευχη. για την ακριβεια καταρα, οπως ειπε και η ιβερις...
    θεωρεις οτι καθενας εδω νομιμοποιειται να εκφραζει τις επιθυμιες του τις καταρες του και τις γνωμες του ,οποιες κι αν ειναι αυτες, σε οποιον κι αν απευθυνονται και ανεξαρτητα αν ο καποιος εχει αναμιχθει ποτε μαζι τους,ειναι σε δυσκολη φαση της ζωης του η οτιδηποτε αλλο?

νομιμοποιουμαι εγω να πω στην καθε κατερινακι οτι πιστευω και ευχομαι, κακο ψοφοναχει και ναναι και συντομα,αρκει να κατσω μετα και να επιχειρηματολογησω για την αθλιοτητα μου?

Banned
    κρινο
    ειπα \"αλλοι\" οχι \"οι αλλοι\"
    δεν ηταν τυχαια επιλογη. αυτο σημαινει \"καποιοι αλλοι\" και δεν σημαινει \"ολοι οι αλλοι\"
    αυτο σημαινει οτι αν απευθυνεται σε καποιον συγκεκριμενα ο ομπ, για παραδειγμα σε μενα η στην ιβερις,πιθανοτατα δεν ολιγωρουσαμε που δεν τον σιγονταραμε στο βρισιμο της κατερινακι περισυ, αλλα ανηκαμε στους \"αλλους\" που ειχαν την αποψη οτι δεν χρειαζεται τοση επιθεση σε καποιον ασθενη που ειπε την λαθεμενη του αποψη....

οποτε αναφερεσαι για σενα και την iberis.
    Κατανοητο.
    Θα μπορουσε καποιος να βαλει μεσα και αλλα 20 ατομα...

oui?
    αναφερομαι σε μενα και ΠΙΘΑΝΑ σε πολλους αλλους ακομα, που ομως δεν ξερω ποιοι ειναι.αλλα ΥΠΑΡΧΟΥΝ! (the others)

φυσικα....
    και ζωη στο αρη υπαρχει,
    σκεψου το απο αυτη την αποψη....

Εχεις δικαιο,
    ενα του νοου ασμπετερ, ειναι αυτο που μας λειπει....

παρολα αυτα ηταν γνωμη της,
    το λαθος της για μενα ειναι οτι δεν την υπερασπιστηκε,
    ασχετως αν την ενδιαφερε να κανει κατι τετοιο.
    οχι, δεν ειπε καποια γνωμη στον κιπ, ειπε ευχη. για την ακριβεια καταρα, οπως ειπε και η ιβερις...
    θεωρεις οτι καθενας εδω νομιμοποιειται να εκφραζει τις επιθυμιες του τις καταρες του και τις γνωμες του ,οποιες κι αν ειναι αυτες, σε οποιον κι αν απευθυνονται και ανεξαρτητα αν ο καποιος εχει αναμιχθει ποτε μαζι τους,ειναι σε δυσκολη φαση της ζωης του η οτιδηποτε αλλο?

νομιμοποιουμαι εγω να πω στην καθε κατερινακι οτι πιστευω και ευχομαι, κακο ψοφοναχει και ναναι και συντομα,αρκει να κατσω μετα και να επιχειρηματολογησω για την αθλιοτητα μου?

δηλαδή κρίνο, να βγάλω το κομμάτι : δεν κάνεις κάτι για τη ζωή σου.
    σου εύχομαι να μην γίνεις ποτέ καλά ?
    τί να υπερασπιστεί ?
    θα πω εγώ σε ένα διπολικό : σου εύχομαι να μην γίνεις ποτέ καλά ?
    όχι για κλωτσιές θα είμαι, αλλά για να περνάνε και να με φτύνουν και να μου λένε δεν αξίζεις μία.

Banned

θεωρω οτι ο καθενας δικαιουται να λεει οτι του κατεβει, (και να δεχεται τις συνεπειες μετα, καλες η κακες)
    αρκει να μην γινεται λαγος και να υπερασπιζεται αυτο που λεει.
    Και αυτο γιατι καθε λογος δικαιουται και αντιλογο και αναποδα.

Αυτα τα ηθικοπλαστικα που μου βαζεις σε εμενα δεν πιανουν ρεμεντιοτατη.

Η δημοκρατια επιβαλλει σε ολους να εχουν δικαιωμα λογου, οτι και να σημαινει αυτο.
    Εκτος αν πρεπει να ξανακτισουμε ολο αυτο το κατασκευασμα γιατι δεν ειναι στα μετρα μας.

Τελος να σου υπενθυμισω,
    οτι το κατερινακι, ασχετως το τι λεμε εδω και ποσο εχουμε καταδικασει τα οσα ειπε, (και εγω μεσα βεβαια...) ΔΕΝ εχει αποκλειστει απο το φορουμ, αρα εχει τοσο δικαιωμα λογου οσο εσυ.

Αυτο που εγινε,
    ηταν οτι διεγραφησαν τα σχετικα ποστ με το γνωστο κοκκινο σημα....
    ΚΑΙ?
    εγω θυμαμαι δικα σου ποστ που για καποιους ηταν εξισου καταδικαστεα, κριτικη εκανες επισης σε αλλους για την ζωη τους....

Προσοχη... δεν ζυγιζω, δεν συγκρινω, μονο σημειωνω....

Senior Member
    Δεν ηταν αλλο. Απλως σας τραβηξε επιτελους την προσοχη, και ηταν πλεον ανεφικτο να κανετε τα στραβα ματια οπως πριν! Εξαναγκαστηκατε σε μια αξιολογηση του τι ειδους ατομο μπορει να γραφει τετοια πραγματα. Τα τερατωδη λογια της λειτουργησαν σαν ερεθισμα που περασε το κατωφλι της μεροληψιας με αλλα λογια. Και γινατε ολοι πεφτοσυννεφακηδες. Παρ\' ολα αυτα δεν λειτουργησε σαν εναυσμα για αναδρομη σε συμπεριφορες του παρελθοντος.

Δεν ηταν αλλο λοιπον. Ουτε ειναι απαραιτητο να τους παιρνουμε ολους χαμπαρι στο τελος-τελος.
    αυτη ειναι η δικη σου αποψη ομως.εγω διαφωνω τελειως.
    ειχα δει μια χαρα ολη την πορεια της εδω,και οπως σου ειπα περισυ διαφωνουσα μαζι σου οτι εκανε κατι τραγικο η αθλιο...δυνητικα επικινδυνο ναι, αλλα οχι κακεντρεχες και αθλιο. καμια σχεση με το χθεσινο.δεν συμφωνω οτι ηταν μια λογικη συνεχεια της συμπεριφορας-κατερινακι.ηταν μια δυσαρεστη εκπληξη

ουτε συμφωνω οτι υπαρχει μεροληψια παρα απο ελαχιστους και η ιβερις δεν ειναι μια απο αυτους. επισης δικη σου ερμηνεια.
    υπαρχουν αποψεις διαφορετικες απ τις δικες σου,. αν σε βολευει να τις λες μεροληψια, δικο σου θεμα, μη μας το πασαρεις....

Banned
    Originally posted by arktos
    τί να υπερασπιστεί ?
    όχι για κλωτσιές θα είμαι, αλλά για να περνάνε και να με φτύνουν και να μου λένε δεν αξίζεις μία.
    ωραια μαζι σου,
    και τι να κανουμε τωρα που η συγκεκριμενη,
    την ειδε ετσι?
    το ειπαμε το κριτικαραμε,
    τι αλλο μενει δηλαδη?

φτυσιμο απο οθονης δεν υπαρχει.
    Μονο αζαξ...

Προσεχε, γιατι στο τελος θα παιρνεις την οθονη και θα πηγαινεις για ψωνια ε?

Senior Member

Προσωπικά oboro τη θυμάμαι τη φάση και δεν έκανα τα στραβά μάτια.Συμφωνώ με ότι είπε η remedy και πιο ειδικά την είδα σαν κάποια--άσχετη κιόλας(που δεν είχε αναπτύξει σχέσεις με τον κηπ ώστε να υπάρχει έντονη επιρροή),με συγκεκριμένες απόψεις πάνω στη φαρμακ.αγωγή αντιδράσατε κάποιοι,ήταν εμφανες ο παραλογισμός της και πες με αθώα ή καλοπροαίρετη τότε την είδα σαν ένα άτομο που θέλησε να βοηθήσει με τον τρόπο της(άσχετα αν ήταν καταστροφικός),μπήκε στην κουβέντα ε και σε λίγο μαζεύτηκε.
    Δε μπορώ με τίποτα να το συγκρίνω με την ατάκα του αιώνα που πέταξε χθες.Που είναι αχαρακτήριστη.

Ε και όχι για μένα δεν ήταν καθόλου προβλέψιμη σχετικά με το τέλος-τέλος.

Senior Member
    αυτη ειναι η δικη σου αποψη ομως.εγω διαφωνω τελειως.
    ειχα δει μια χαρα ολη την πορεια της εδω,και οπως σου ειπα περισυ διαφωνουσα μαζι σου οτι εκανε κατι τραγικο η αθλιο...δυνητικα επικινδυνο ναι, αλλα οχι κακεντρεχες και αθλιο. καμια σχεση με το χθεσινο.δεν συμφωνω οτι ηταν μια λογικη συνεχεια της συμπεριφορας-κατερινακι.ηταν μια δυσαρεστη εκπληξη

ουτε συμφωνω οτι υπαρχει μεροληψια παρα απο ελαχιστους και η ιβερις δεν ειναι μια απο αυτους. επισης δικη σου ερμηνεια.
    υπαρχουν αποψεις διαφορετικες απ τις δικες σου,. αν σε βολευει να τις λες μεροληψια, δικο σου θεμα, μη μας το πασαρεις....
    Αν ειναι ετσι η απλη εκφραση μιας αποψης - με το μισος να σταζει, τον χλευασμο στο ετοιμο για οποιον διαφωνει μαζι σου η παει να σου \"φιμωσει\" την ψυχωση, την πληρη αρνηση ακομη και μπροστα στο quote με την προτροπη για διακοπη της αγωγης, και ενα σωρο αλλα τα περισσοτερα απο αυτα καθ\' ολη τη διαρκεια συμμετοχης του ατομου στο φορουμ και οχι μονο κατα τα επιμαχα περιστατικα, τοτε εχουμε μαλλον διαφορετικα κριτηρια για το τι συνιστα αποψη και εκφραση αυτης γενικοτερα.

Α, και δεν σου επιβαλλει κανεις καμια αποψη. Αν σου πεφτει πολλη η ενταση της επιχειρηματολογιας του αλλου η δε σε συμφερει να παραδεχτεις καποια πραγματα, απλως δεν του απαντας. Η του λες αυτα ακριβως περιπου.

Τελος, μεροληψια ειναι και να εξαιρεις καποιον για την ευθυκρισια του, οταν κριτικαρει την νατουρ η καποιον που αντιπαθεις, και οχι οταν κριτικαρει εσενα η καποιον που σου αρεσει να μαλλιοτραβιεστε μετα τα μεσανυχτα.

Originally posted by arktos
    τί να υπερασπιστεί ?
    ωραια μαζι σου,
    και τι να κανουμε τωρα που η συγκεκριμενη,
    την ειδε ετσι?
    το ειπαμε το κριτικαραμε,
    τι αλλο μενει δηλαδη?

φτυσιμο απο οθονης δεν υπαρχει.
    Μονο αζαξ...

Προσεχε, γιατι στο τελος θα παιρνεις την οθονη και θα πηγαινεις για ψωνια ε?

το αζαξ θα το χρησιμοποιήσω σε λίγο για τα τζάμια που θα καθαρίσω.
    όταν πάω για ψώνια κρατάω αποκλειστικά τσάντες γιατί έχω το μυαλό μου μόνο εκεί και πουθενά αλλού.

:D :D :D

Senior Member
    Originally posted by Arsi
    Προσωπικά oboro τη θυμάμαι τη φάση και δεν έκανα τα στραβά μάτια.Συμφωνώ με ότι είπε η remedy και πιο ειδικά την είδα σαν κάποια--άσχετη κιόλας(που δεν είχε αναπτύξει σχέσεις με τον κηπ ώστε να υπάρχει έντονη επιρροή),με συγκεκριμένες απόψεις πάνω στη φαρμακ.αγωγή αντιδράσατε κάποιοι,ήταν εμφανες ο παραλογισμός της και πες με αθώα ή καλοπροαίρετη τότε την είδα σαν ένα άτομο που θέλησε να βοηθήσει με τον τρόπο της(άσχετα αν ήταν καταστροφικός),μπήκε στην κουβέντα ε και σε λίγο μαζεύτηκε.
    Δε μπορώ με τίποτα να το συγκρίνω με την ατάκα του αιώνα που πέταξε χθες.Που είναι αχαρακτήριστη.

Ε και όχι για μένα δεν ήταν καθόλου προβλέψιμη σχετικά με το τέλος-τέλος.
    Το μονο που μου λεει αυτο ειναι πως ουτε εσυ το προσεξες.

Βασικα το προσεξαμε τοτε τρεις ανθρωποι, και κατι εγινε... Ωραια.

Page 6 of 24 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast