Πώς μπορούμε να γνωρίζουμε ποιος πραγματικά μας ταιριάζει και να μην πέφτουμε στην παγίδα του ποιος μας ελκύει;

Αν έχετε κουραστεί να μπλέκετε σε λάθος σχέσεις ή είστε αυτή την περίοδο σε αναζήτηση συντρόφου, μη χάσετε το νέο βιωματικό σεμινάριο του Believe in You, με τίτλο: “Πώς να βρω τον/τη σύντροφο που μου ταιριάζει”.

Θα γίνει ζωντανά το Σάββατο 4 Μαρτίου, στην Ακαδημία Τοξοβολίας Γλυφάδας, και ώρες 16.00-19.00.

Σε ποιούς απευθύνεται το σεμινάριο;

Το σεμινάριο απευθύνεται σε άνδρες και γυναίκες κάθε ηλικίας, που είναι σε φάση που αναζητούν σχέση.

Συγκεκριμένα είναι ιδανικό για εσάς αν:

  • Αν θέλετε να κάνετε εύκολα γνωριμίες
  • Να ξεπεράσετε την ντροπή και να σπάτε τον πάγο σε συζητήσεις με νέες γνωριμίες
  • Να ανακαλύψετε γιατί μέχρι σήμερα προσελκύατε λάθος συντρόφους
  • Να αναγνωρίσετε ποιά είναι τα στοιχεία του κατάλληλου συντρόφου για εσάς.
  • Να μάθετε πώς μπορείτε να προσελκύσετε και κατακτήσετε τον/την κατάλληλη σύντροφο, ώστε να χτίσετε μια ευτυχισμένη σχέση μαζί του/της.

Τι σημαίνει κατάλληλος σύντροφος;

«Ο ιδανικός σύντροφος δεν είναι κάποιος που είναι τέλειος, αλλά κάποιος που ταιριάζει τέλεια σε εμάς».
Πώς μπορούμε, όμως, να γνωρίζουμε ποιος πραγματικά μας ταιριάζει και να μην πέφτουμε στην παγίδα του ποιος μας ελκύει;

Μάθετε πώς μπορείτε με αυτογνωσία να ανακαλύψετε τα πραγματικά σας θέλω σε μία σχέση και να αναζητήσετε τον/ τη σύντροφο που θα σας κάνει πραγματικά ευτυχισμένους και να μην εγκλωβίζεστε σε σχέσεις που δεν είναι κατάλληλες για εσάς.

Θέματα σεμιναρίου:

  • Ποιες ερωτήσεις πρέπει να απαντήσω και ποια προσωπικά εμπόδια πρέπει να νικήσω, ώστε να βρω το σύντροφο της ζωής μου;
  • Με ποια κριτήρια θα θέσω προδιαγραφές για τον/τη σύντροφό μου;
  • Πώς θα καταλάβω τι ζητάω από μία σχέση;
  • Πώς θα θέσω τα όρια μέσα στα οποία αποδέχομαι έναν σύντροφο;
  • Πώς θα ταιριάξω εγώ στον ιδανικό μου σύντροφο;

Μεθοδολογία:

  • Θεωρία-χρήση διαφανειών
  • Ασκήσεις
  • Πρακτικές συμβουλές
  • ΝLP (Νευρογλωσσικός προγραμματισμός)
  • Συζήτηση
  • Χρήση πραγματικών παραδειγμάτων

Εισηγήτρια του σεμιναρίου είναι η κα Εύη Ξυραφά, Σύμβουλος Προσωπικής Ανάπτυξης, Εκπαιδεύτρια και συγγραφέας του βιβλίου «Θέλω-Πιστεύω-Μπορώ- Τα 3 κλειδιά της ζωής», που κυκλοφορεί από τις Εκδόσεις Διόπτρα.

Πληροφορίες

Ημερομηνία: Σάββατο 4 Μαρτίου 2023
Χώρος Διεξαγωγής - Ακαδημία Τοξοβολίας Γλυφάδας, Στοργής 2, Άνω Γλυφάδα [ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΧΑΡΤΗ]
Ώρες διεξαγωγής: 16:00-19:00
Ώρα προσέλευσης: 15:45
Τηλέφωνα επικοινωνίας: 2106128281, 6974781051 | E–mail: info @believeinyou.gr

Προσφορά
Τιμή προσφοράς: 30€ (για πληρωμή έως και 28/02/23)
Από 1η Μαρτίου ισχύει η αρχική τιμή 35 ευρώ.

Μην αφήνετε την αναζήτηση συντρόφου καθαρά στην τύχη. “Συν Αθηνά και χείρα κίνει”. Αν τα αποτελέσματα της ερωτικής σας ζωής μέχρι σήμερα δεν σας ικανοποιούν ή καλύπτουν, σημαίνει ότι είτε δεν ξέρετε τι σας ταιριάζει, είτε δεν ξέρετε πώς να το βρείτε. Μπορείτε να το μάθετε με σιγουριά, με αυτογνωσία και με την κατάλληλη μεθοδολογία.

Σας περιμένουμε στο βιωματικό σεμινάριο το Σάββατο 4 Μαρτίου, για να βρείτε όλες τις απαντήσεις στα δικά σας ερωτήματα.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος