Quotes - Page 44
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 44 of 135 FirstFirst ... 3442434445465494 ... LastLast
Results 646 to 660 of 2018

Thread: Quotes

Senior Member
    Η περισσότερο χαμένη από όλες τις μέρες του ανθρώπου, είναι εκείνη κατά την οποία δεν γέλασε.
    \"Αριστοτέλης\"

Senior Member
    Αν δεν σου αρέσει μια ιδέα μάλλον είναι επειδή δεν σου αρέσει ο άνθρωπος πίσω από την ιδέα.

Οι έξυπνες ιδέες επιβιώνουν. Αν δεν σου αρέσει ένας άνθρωπος ίσως να δεις τις ιδέες του να ολοκληρώνουν το έργο του σαν πάψει ο άνθρωπος να τις παράγει.

Senior Member
    Κι αν ταξίδεψα μακρυά είναι επειδή ταξίδεψα μακρυά από τον εαυτό μου.

Senior Member
    \'... Δεν μπορώ να επιδοκιμάσω εκείνον που δεν υποβάλλει τους φόβους του στη δοκιμασία της λογικής...\'

Ευριπίδης

\'... Ο χρόνος δεν υπάρχει, είναι ανθρώπινη ανακάλυψη κι εξυπηρετεί ανθρώπινες ανάγκες...\'

Αϊνστάϊν

\'... Πάψε να προσδοκάς, και θα έχεις τα πάντα...\'

Βούδας

\'... Να σιωπά εκείνος που έδωσε, να μιλάει εκείνος που πήρε...\'

Θερβάντες

\'... Τα αποτελέσματα που έχει η τιμωρία στους ανθρώπους και στα ζώα είναι η αύξηση του φόβου, η όξυνση της πονηριάς, ο έλεγχος των επιθυμιών. Η τιμωρία δαμάζει τον άνθρωπο, αλλά δεν τον κάνει καλύτερο...\'

Νίτσε

\'... Η μονη λασπη που μας λερωνει ειναι αυτη που ριχνουμε στους αλλους...\'

Άγνωστος

\'... May the best day of your past be the worst day of your future...\'

Άγνωστος

Senior Member
    alobar ,
    ηταν ολα γ*****α,μα εκείνο που μου άρεσε περισσότερο είναι αυτό του Αγνώστου..

Senior Member
    \'... είναι που οι άγνωστοι έχουν περισσότερο ζουμί απ\' τους... γνωστικούς...\'

Alobar
    ;)

(... ναι, όλα καλά είναι...)

:)

Senior Member
    \'... Ένας μεγάλος γάτος βλέπει ένα γατάκι να κυνηγά την ουρά του και το ρωτά:
    - Γιατί κυνηγάς την ουρά σου;
    Και το γατάκι λέει:
    - Έχω μάθει ότι το καλύτερο πράγμα για τις γάτες είναι η ευτυχία κι αυτή η ευτυχία είναι η ουρά μου. Γι\' αυτό την κυνηγώ, κι όταν την πιάσω, θά \'χω την ευτυχία.
    Είπε τότε ο μεγάλος γάτος:
    - Κι εγώ το ίδιο, γιε μου, έχω δώσει προσοχή στα προβλήματα της ύπαρξης, κι εγώ το ίδιο έκρινα ότι η ευτυχία βρίσκεται στην ουρά μου. Αλλά παρατήρησα πως όσο πιο πολύ την κυνηγούσα τόσο περισσότερο έφευγε μακριά μου, ενώ όταν κοιτάζω τη δουλειά μου, αυτή έρχεται ξοπίσω μου, όπου και να πάω...\'

;)

Senior Member
    \"We are not stronger than you but we do not fear you. All we ask, like Diogenes asked Alexander the Great, is to step aside and let the sun shine on us... Government, don\'t stay in the country\'s light! \"
    Viktor Yushchenko, November 2004, during the Orange Revolution
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

Senior Member
    Originally posted by Alobar
    \'... Ένας μεγάλος γάτος βλέπει ένα γατάκι να κυνηγά την ουρά του και το ρωτά:
    - Γιατί κυνηγάς την ουρά σου;
    Και το γατάκι λέει:
    - Έχω μάθει ότι το καλύτερο πράγμα για τις γάτες είναι η ευτυχία κι αυτή η ευτυχία είναι η ουρά μου. Γι\' αυτό την κυνηγώ, κι όταν την πιάσω, θά \'χω την ευτυχία.
    Είπε τότε ο μεγάλος γάτος:
    - Κι εγώ το ίδιο, γιε μου, έχω δώσει προσοχή στα προβλήματα της ύπαρξης, κι εγώ το ίδιο έκρινα ότι η ευτυχία βρίσκεται στην ουρά μου. Αλλά παρατήρησα πως όσο πιο πολύ την κυνηγούσα τόσο περισσότερο έφευγε μακριά μου, ενώ όταν κοιτάζω τη δουλειά μου, αυτή έρχεται ξοπίσω μου, όπου και να πάω...\'

;)
    ....

τελειο..........

Senior Member
    \'... αν θέλεις να τρομάξεις απ\' την ανθρώπινη κακία, κοίταξε το δέντρο την ώρα που καίγεται. Αν θέλεις να τρομάξεις απ\' την ανθρώπινη βλακεία, κοίταξε τον εαυτό σου...\'

\'... η κακία είναι ανθρώπινη, η αδιαφορία είναι απάνθρωπη...\'

\'... ποτέ ένας μόνο άνθρωπος δε κάνει τη διαφορά. Αλλά χρειάζεται μόνο ένας για να την ξεκινήσει...\'

Alobar

Senior Member
    Αυτή η ρόδα.. που γυρίζει... Τι περίμετρο έχει, γμτ ???

Member
    Ένα πράμα έμαθα αγαπητέ Vince και το έμαθα πολύ καλά από σένα.

Αν είσαι έξυπνος έκανες πολύ καλά που το έπαιζες βλάκας γιατί έτσι τους εξ έπληξες όλους. Τα λόγια είναι περιττά. Keep up the good work & Congratulations for being real.

Member
    Originally posted by Lef
    Αυτή η ρόδα.. που γυρίζει... Τι περίμετρο έχει, γμτ ???
    Αν βγω έξω να κοιτάξω αδελφέ δεν θα δω καμία ρόδα παρά μόνο ένα επίπεδο σκηνικό που δεν αλλάζει.

Αν θες να δεις ρόδα πήγαινε στο λουνα παρκ.

Senior Member
    Ένα πράμα έμαθα αγαπητέ Vince και το έμαθα πολύ καλά από σένα.

Αν είσαι έξυπνος έκανες πολύ καλά που το έπαιζες βλάκας γιατί έτσι τους εξ έπληξες όλους. Τα λόγια είναι περιττά. Keep up the good work & Congratulations for being real.
    1) O Vince ειναι εξυπνος.
    2)Δεν ειδα κανενα να παιζει το βλακα ουτε προκειται για καποιο παιχνιδι νοημοσυνης.
    3)Τωρα πως εννοεις οτι το επαιζε βλακας και συγχαρητηρια που ησουν πραγματικος μονο ο ποιητης ξερει πως κολαει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Senior Member
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

Page 44 of 135 FirstFirst ... 3442434445465494 ... LastLast